Formy odlewnicze Poznań

Formy odlewnicze Poznań – jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, która specjalizuje się w formach odlewniczych na terenie Poznania. Nasza firma oferuje wykonanie profesjonalnych modeli odlewniczych m.in. z tworzyw sztucznych oraz innych materiałów. Zapewniamy długą żywotność wykonanych przez nas form. Modele wykonujemy pod formatowanie ręczne, jak i również maszynowe. Wszystko po wcześniejszej konsultacji z klientem.

Formy odlewnicze są nieodzownym narzędziem używanym w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Formy odlewnicze są narzędziem, które musi sprostać wymaganiom w procesie wtryskiwania tworzyw. Ich główną funkcją jest umożliwienie wypełnienia płynnym tworzywem gniazd formujących oraz uformowaniem wyrobu. Formy odlewnicze odpowiadają także za usuwanie pozostałości po procesie produkcyjnym.

Części formy wtryskowej:
1. Gniazdo lub gniazda formujące,
2. Układ wlewowy,
3. Układ chłodzenia,
4. Elementy prowadzące i ustalające połówki formy,
5. Układ wypychania wyparski i wlewka,
6. Napędy płyt oraz segmentów,
7. Obudowa.

Formy odlewnicze Poznań – tylko z firmą Grafor!

Rodzaje form

Warto zauważyć, że formy dzielą się na dwa segmenty:
• Zimnokanałowe
• Gorącokanałowe

Pierwsze z wymienionych są tańsze, bierze się to z takiego faktu, że są pozbawione licznych dodatkowych części, które składają się na system gorącokanałowy i jego dodatki. W formach zimnokanałowych mamy również do czynienia z większą objętością wtrysku potrzebną do wypełnienia formy.

Formy zimnokanałowe
Ich główną cechą, jest fakt, że zawsze powstaje tu odpad w postaci wlewka. Charakteryzując formę, warto, a nawet trzeba zaznaczyć, że do ich obsługi wymagana jest większa ilość osób, ponieważ jest konieczne wykonanie pracy związanej z pobraniem wlewków oraz późniejszym ich zmieleniem. Wszystko to skutkuje większym poborem energii. Wśród form zimnokanałowych wyróżniamy zazwyczaj formy wtryskowe z jedną płaszczyzną podziału oraz formy z dwiema płaszczyznami podziału.

Formy gorącokanałowe
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, są one droższe. W tego typu formach objętość wtrysku dostarczana przez układ wtryskowy jest wykorzystywana znacznie optymalnej. Powodem tego jest fakt, że wyparski są otrzymywane z całej objętości wtrysku. Ważnym aspektem, który warto, zauważyć, jest większa wrażliwość na zanieczyszczenia niż formy zimnokanałowe. Warto wiedzieć, że czas uruchomienia produkcji tworzywa od włączenia systemu wynosi od 15 do 30 minut.

Jeśli potrzebujecie formy odlewnicze w mieście Poznań – zapraszamy do nas!

Zapraszamy do kontaktu oraz na naszego facebooka!

formy odlewnicze Poznań