Wykrojniki Poznań – narzędzie precyzyjne

Wykrojniki Poznań to jest to! Wykrojnik jest stosowanym w poligrafii (w masowej produkcji) narzędziem do wycinania określonego kształtu najczęściej  z arkusza kartonu/tektury. Płaszczyzna z trwale umocowanymi i odpowiednio ułożonymi ostrzami jest przyciskana do papieru i jednym uderzeniem wycina z arkusza żądany kształt lub cały złożony wzór, np. siatkę pudełka. Często listwom tnącym (noże tnące, noże sztancujące) towarzyszą listwy bigujące (bigi – tworzą zagięcia  ułatwiające składanie), a czasami listwy perforujące (noże perforujące – ułatwiające oderwanie).
Zatem wykrojnik, przede wszystkim wycina (sztancuje), ale może również przygniatać (bigować) lub perforować. Najczęściej spotykany wykrojnik wykonuje się, umieszczając w desce (zazwyczaj sklejce) z rowkami, odcinki listew sztancujących, bigujących, perforujących. Wykrojniki dodatkowo zaopatrzone są w amortyzatory gumowe.

Poligrafia to wyjątkowa dziedzina produkcyjna, obejmująca opracowanie wzorców oryginałów tekstowych, rysunkowych oraz drukowanie za ich pomocą kopii, najczęściej na potrzeby masowego odbiorcy. Poligrafię można określić przez wykorzystane technologie, powiązania z innymi działami gospodarki oraz charakterystykę.

Wykrojniki Poznań – rodzaje:

  • Płaskie

Wykrojniki płaskie stosuje się do wykrawania opakowań m.in. z papieru, tektury falistej, jak i zwykłej tektury, folii, etykiet samoprzylepnych, opakowań termoformowalnych i innych. Stosowane najczęściej są na wykrawarkach walcowych oraz płaskich. Wykrojniki płaskie podczas pracy poruszają się w kierunku góra-dół.

  • Rotacyjne

Wykrojniki rotacyjne  obracają się na cylindrze maszyny sztancującej. Wykrojniki te występują w postaci profilowych sklejek, których średnice zawierają się w najbardziej popularnych opakowaniach z tektury falistej. Najczęściej są one wykonane jako gotowe opakowanie lub narzędzie wycinające i uzupełniane na przygotowanych wcześniej maszynach użytku. Wykrojniki te są wyposażone w odpowiednie siatki otworów mocujących  przypisanych danej maszynie klienta.

  • Fleksograficzne

 Do wykrawania etykiet drukowanych w technice flexograficznej z roli na rolę wykonywane są wykrojniki płaskie.  Nóż o wysokości 12 lub 8 mm osadzany jest najczęściej w plexi.

  • Do wyprasek

Wycięcie wyprasek termoformowalnych wymaga zastosowania różnych wykrojników. W zależności od głębokości wykonywane są wykrojniki wysokie nawet do 200 mm. Najczęściej stosowanym nożem jest linia o wysokości 50 mm.

Wykrojniki Poznań – tylko z firmą Grafor!

 

Zapraszamy do kontaktu oraz na naszego facebooka!

wykrojniki Poznań