Obróbka metali Poznań

Obróbka skrawaniem CNC Poznań

Obróbka metali Poznań to  tradycyjne metody kształtowania materiałów, nie sprawdzają się w dzisiejszych czasach, gdy użytkownicy zwiększają swoje wymagania. Należy iść z duchem czasu. Podążając za nowymi technologiami, nasze urządzenia są usprawniane i efektywniejsze. Rozwój technologiczny pomaga wykorzystać najnowsze narzędzia w fabrycznej produkcji.

Aby sprostać dzisiejszym standardom, kształtowanie metali CNC sprawdza i dopasowuje się pod kątem aktualnych innowacji technologicznych. Obróbka skrawaniem CNC Poznań (inaczej zwana mechaniczną) jest użyteczna, m.in. w motoryzacji, lotnictwie, automatyce, medycynie czy szeroko pojętej elektronice. Profesjonalne przyrządy, umożliwiają błyskawiczne i staranne wykonanie każdego zlecenia.

Obróbka metali Poznań – skrawanie CNC jak to robimy?

Wiercenie i roztaczanie otworów

Wiercenie to metoda skrawania CNC, do której używamy wiertła. W wyniku otrzymujemy zwykle otwór o przekroju kołowym, a jeśli pragniemy uzyskać otwór wielokątny, musimy użyć dodatkowych wierteł do wiercenia wtórnego. Mechanizm ten można wykonać dzięki m.in. wiertarkom przenośnym i stacjonarnym. Odbywa się on dzięki wiertłu, które wykonuje obrót, gdy nawiercany obiekt jest nieruchomy lub gdy obiekt sam wykonuje ruch obrotowy, np. wiercenie w tokarce.

Frezowanie

Frezowanie CNC to obróbka skrawaniem, pozwalająca obrobić powierzchnie kształtowe, rowki, uzębienia, kanaliki i płaszczyzny. Proces ten przebiega w następujący sposób –  przyrząd wprawia obrabiany obiekt w ruch obrotowy, natomiast ruch posuwny może być wykonywany albo przez przyrząd, albo przez obiekt. Podczas frezowania, ostrza narzędzi nie działają w tym samym czasie, tylko pracują jedno po drugim.

Obróbka metali Poznań – obróbka elektroerozyjna CNC

Gdy nie istnieje możliwość osiągnięcia wymaganych kształtów i wymiarów metodą obróbki mechanicznej, używamy obróbki elektroerozyjnej CNC. Złożone kształty pod względem wymiarów i geometrii, wymagają zastosowania obróbki elektroerozyjnej CNC. Metoda ta polega na usuwaniu materiału z powierzchni elementu obrabianego w wyniku oddziaływania energii elektrycznej, w postaci okresowych wyładowań iskrowych między powierzchniami przedmiotu obrabianego a narzędziem, jakim jest drut lub elektroda. Najczęściej używa się tej metody do budowy wykrojników i tłoczników, form wtryskowych, wykonywania matryc i stempli oraz wykonywania specjalizowanych części maszyn. Drugą sytuacją, gdy drążenie elektroerozyjne jest konieczne, stanowi obróbka materiałów niezwykle twardych . Obróbka elektroerozyjna CNC charakteryzuje się wysoką dokładnością bez względu na kształt czy twardość obrabianego materiału.

Obróbka metali Poznań i obróbka skrawaniem CNC Poznań tylko z nami!

Zapraszamy do kontaktu oraz na naszego facebooka!

Obróbka metali Poznań
obróbka skrawaniem CNC Poznań